Dobrý den, máte, prosím, někdo zkušenosti se zrušenými lety v souvislosti s koronavirem? Letecká společnost nám před dvěma dny zrušila let (přes Hong Kong) na Filipíny s tím, že dostaneme plnou refundaci. Měli jsme ale ještě rezervované bydlení přes booking (bez možnosti refundace) a vnitrostátní letenky s Air Asia. Majitelé ubytování stejně jako Booking odmítá jakoukoliv kompenzaci, odkazují mě na leteckou společnost. Ta říká, že mají zodpovědnost jen za svůj let. Z Air Asia se neozvali vůbec. Řešil jste někdo teď podobnou věc s lepším výsledkem?  .

Koronavirus - kompenzace za zrušené lety a navazující služby

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Tak teď už je to jasný, čekání na zázrak nebude, takže bych chtěl refund na kartu :) 

0 Citovat

Keellim napsal(a):

Tohle číslo mám, ale přepojí Tě na operátorku komunikující v angličtině. Měla jsem to napsat. Ale díky.


Bohužel můžete komunikovat jen v angličtině, zkuste případně někoho poprosit. Řešila jsem s nimi také vrácení peněz a další den byly bez problémů na účtu. 

0 Citovat

Je to tak, českou/slovenskou podporu zrušil tuším před 3 lety.

0 Citovat

Breathe napsal(a):

Ryanair poslední dva týdny posílá hromadně peníze zpátky, s chargebackem to nesouvisí. 


Tak já nevím, Revolut support včera tvrdi,l že je to proper refund. A dneska přišel email viz příloha. 
Třeba to někomu pomůže se rozhodnout pro chargeback.


image-from-ios-1.jpg

0 Citovat

tereza-c napsal(a):


Bohužel můžete komunikovat jen v angličtině, zkuste případně někoho poprosit. Řešila jsem s nimi také vrácení peněz a další den byly bez problémů na účtu. 

Děkuji za pozitivní zprávu ohledně vrácení peněz,  když jste to vyřizovala chtěli vědět nějaký padny důvod k tomu, že chcete peníze a ne voucher? A ješte něco mám zrusenou pouze jednu sekvenci letu do New Yorku, ostatní se v rezervaci tváří jako by se letělo. 

0 Citovat

jw-cz napsal(a):

Tak já nevím, Revolut support včera tvrdi,l že je to proper refund. A dneska přišel email viz příloha. 
Třeba to někomu pomůže se rozhodnout pro chargeback.

Hmm, tak v tvém případě nejspíš žádost o chargeback urychlila vyřízení regulérního refundu.

0 Citovat

V  březnu zrušené letenky na květen s Flyscoot z Berlína na Phuket. Čtyři letenky za celkem 30000,-Kč. Nejdříve nabídli voucher, ketrý jsem odmítl, tak nabídli peníze zpět vyplněním formuláře. Po měsíci opět formulář, jestli chci peníze zpět nebo voucher. Řešil jsem přes  ČSOB chargeback a před týden, celá částka 30000,- dorazila na účet s tím, že reklamace platby byla vyhodnocena jako oprávněná.

0 Citovat

Keellim napsal(a):

Děkuji za pozitivní zprávu ohledně vrácení peněz,  když jste to vyřizovala chtěli vědět nějaký padny důvod k tomu, že chcete peníze a ne voucher? A ješte něco mám zrusenou pouze jednu sekvenci letu do New Yorku, ostatní se v rezervaci tváří jako by se letělo. 


Nene, důvod je nezajímal a také jsme měli zrušený jen jeden let, z Prahy do Londýna. Londýn Vancouver se tvářil jako aktivní, ale nebyl to problém 

0 Citovat

Včera mi přišel mail od TAP, že moje lety jsou zrušeny a můžu si požádat o voucher +20%. Vtip je v tom, že mi vouchery poslali už před 14 dny...

0 Citovat

tramin napsal(a):

Včera mi přišel mail od TAP, že moje lety jsou zrušeny a můžu si požádat o voucher +20%. Vtip je v tom, že mi vouchery poslali už před 14 dny...

Že by se inspiroval wizz a chtěl získat CZ/SK hráče :)?

0 Citovat

tereza-c napsal(a):


Nene, důvod je nezajímal a také jsme měli zrušený jen jeden let, z Prahy do Londýna. Londýn Vancouver se tvářil jako aktivní, ale nebyl to problém 

Ahoj prosím Tě přes které číslo jsi volala, už druhý den zkouším přes pražské a vyhazuje mě to , že nemají dostatek pracovníků. Díky 

0 Citovat

Keellim napsal(a):

Ahoj prosím Tě přes které číslo jsi volala, už druhý den zkouším přes pražské a vyhazuje mě to , že nemají dostatek pracovníků. Díky 

Tak konečně jsem se dovolala do 7 dnů by měli prifrcet peníze na účet. 

0 Citovat

Chtěl jsem se zeptat, jestli je tady někdo, komu UIA vrátili peníze za let zrušený kvůli koronaviru. Ale podíval sem se teď na jejich FB a je plný nářků, dotazů a výhružek za nevrácené peníze. Takže asi těžko, už před pandemií byli na kraji bankrotu. Pro jistotu zrušili emailovou adresu, kam se jim dřív dalo psát a zavřeli i zákaznické centrum, takže se jim ani nedá dovolat. LOL. 

0 Citovat

Breathe napsal(a):

Chtěl jsem se zeptat, jestli je tady někdo, komu UIA vrátili peníze za let zrušený kvůli koronaviru. Ale podíval sem se teď na jejich FB a je plný nářků, dotazů a výhružek za nevrácené peníze. Takže asi těžko, už před pandemií byli na kraji bankrotu. Pro jistotu zrušili emailovou adresu, kam se jim dřív dalo psát a zavřeli i zákaznické centrum, takže se jim ani nedá dovolat. LOL. 

Ahoj kolega se také pidil a musel se spokojit s vouchrem +25% ,  nedovolal se, není kam napsat. Podobne jako TAP peníze zcela jistě neuvidíš .

0 Citovat

Cekate nekdo na vraceni penez za zruseny let u Emirates? Resil jsem to s nimi telefonicky nekdy na konci dubna a zatim nic. Nevim,kdy je mam zacit uhanet.

0 Citovat

Do jake doby se  ozvali nekomu od Lufthansy  ? Me akorat prisel  email o zruseni letu , vyplnil jsem formular  s zadosti  o refund  .volal jsem tam  .jen potvrdili  ze je let zruseny  a od te doby nic ....

0 Citovat

Jen technická,před 14 dny jsem požádal o refund za let s Lufthansou,který jsem zrušil z duvodu změny času letu a dneska koukám peníze na účtě,tolik jen k tomu,že snad LH nevrací peníze (je fakt,že je to jediný refund,co jsem doteď dostal,přes 3 měsíce čekám na 2x Austrian a Expedii).

0 Citovat

LATAM-refund-Revolut-chargeback. Pre mna tato kombinacia nakoniec dopadla uspesne. Strucne: LATAM sa sice zo zaciatku nemal k refundacii a tlacil mi voucher ale nakoniec suhlasil vratit peniaze. Ked sa zdalo, ze je vsetko na dobrej ceste tak mi poslali voucher, ktory som nechcel, a preto odmietol. Dalej sa uz so mnou nebavili co ma motivovalo uplatnit chargeback cez Revolut a Mastercard. LATAM sa ma este snazil presvedcit pocas chargeback procesu, ze voucher je pre mna dostacujuca kompenzacia. Na konkretne otazky mi uz nedokazali alebo nechceli odpovedat. Revolut mi oznamil, ze chargeback dopadol v moj prospech a peniaze mi pripisal na ucet.

0 Citovat

@ eremi

to jsi me navnadil -) v utery to bude 14 dnu  sice je to jen 100 euro ale hodilo by se ,,,..

0 Citovat

Taky se přidám se zkušenostmi. Zatím mám refund od Scoot, Swiss (1x přes Studenta a 1x chargeback přes Diners), Wizz, Air China. Všechno lety únor/březen. Takže cca 3 měsíce to trvalo.


Čekám stále na Austrian (skoro nekomunikují, asi zkusím chargeback) a Thai (asi taky bude chargeback).

0 Citovat

Marek napsal(a):

LATAM-refund-Revolut-chargeback. Pre mna tato kombinacia nakoniec dopadla uspesne. Strucne: LATAM sa sice zo zaciatku nemal k refundacii a tlacil mi voucher ale nakoniec suhlasil vratit peniaze. Ked sa zdalo, ze je vsetko na dobrej ceste tak mi poslali voucher, ktory som nechcel, a preto odmietol. Dalej sa uz so mnou nebavili co ma motivovalo uplatnit chargeback cez Revolut a Mastercard. LATAM sa ma este snazil presvedcit pocas chargeback procesu, ze voucher je pre mna dostacujuca kompenzacia. Na konkretne otazky mi uz nedokazali alebo nechceli odpovedat. Revolut mi oznamil, ze chargeback dopadol v moj prospech a peniaze mi pripisal na ucet.


Tak to gratuluji. Já vzal voucher, který se dá proplatit... takže už jen čekám, kdy pošlou peníze... psali 30 dní, tak snad to klapne. 

0 Citovat

Požádal jsem u AirAsia o refund a místo toho jsem dostal kredit. VietJet ze mě dělal blbce, zatím jsem moc netlačil, tak ještě uvidíme. U Ryanairu jsem požádal o x refundů, ze začátku psali, jak dlouho to bude trvat, což samozřejmě nedodrželi, na chatu taky akorát slibují, po 3 měsících jsem dostal 1. refund, čekám na 2. a z ostatních jsem nakonec použil vouchery, i když jsem je vůbec nechtěl. UIA rovnou vyhlásili, že budou jen vouchery nebo změna, peníze jsem ani moc nechtěl a voucher taky ne, nový let bych za to nepořídil, byl to ještě lite tarif. Blbý je, že letenky přímo do KIV se teď dají sehnat levněji, než když to vezmu přes Kyjev.

0 Citovat

J0x napsal(a):

.... peníze jsem ani moc nechtěl a voucher taky ne, nový let bych za to nepořídil, byl to ještě lite tarif. Blbý je, že letenky přímo do KIV se teď dají sehnat levněji, než když to vezmu přes Kyjev.

Mám taky několik letenek kupovaných v tarifu low cost, chěl jsem rebooking a UIA mi ho odmítli s tím, že rebooking je možný maximálně na termín do jednoho roku od zakoupení letenek, což v mém případě bylo v červnu. Mám v tom necelé čtyři tisíce za dva zpáteční a jeden jednosměrný let PRG <-> KBP, za to bych při současných cenách u UIA pořídil s bídou jednu zpátečku. :-/ 

0 Citovat

Máte někdo zkušenost, jak kompenzuje/vrací peníze Swiss? Kupováno a cesta měla být v březnu. Bylo uznáno vrácení peněz, ale stále pořád nic na účtu. Kupoval jsem to tady přes Cestujlevne. :/

0 Citovat

Hoj. Dnes mě poslali Austrian airlines změno časů letu na konec srpna z Vídně do Varny , kdy let tam je posunut na později o 2:20 hodin a let zpět posunut na později o 2:10 hodin . Austrian poslal mail s informací o změně, ale ne to potvrdit , zda toto akceptuju. Můžu zažádat o refund letenky, když to nebudu akceptovat?

0